Literatura


 

Najnowszy katalog autorstwa Czesława Miłczaka - najlepszy katalog jaki jest w tej chwili na rynku, zawiera pełny przegląd banknotów ziem polskich, każdy szczegółowo opisany, ponad 400 stron, kilkaset kolorowych zdjęć, do katalogu dołączony jest cennik w postaci dodatkowej książeczki, zawiera również banknoty obecnie obiegowe, oraz dużo banknotów nie uwzględnionych w innych katalogach, twarda oprawa i poręczny format to jego dodatkowe zalety - szczególnie polecam.

Katalog Czesława Miłczaka opisujący banknoty z lat 1916 - 1994, posiada wszystkie zalety katalogu przedstawionego powyżej, tylko zdjęcia są czarno-białe, co nie wpływa ujemnie na wartość merytoryczną pozycji.

Katalog autorstwa J.Parchimowicza i T.Borkowskiego to pozycja skupiająca się głównie na cenach banknotów, zawiera banknoty od  insurekcji po czasy obecne, kolorowe zdjęcia, twarda oprawa.

Ten katalog przedstawiam jedynie jako ciekawostkę, ponieważ ma już prawie 30 lat i może służyć jako ciekawe porównanie cen banknotów z lat siedemdziesiątych i dzisiejszych, zawiera czarno-białe zdjęcia, ceny banknotów.BACK